Психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час воєнного стану




16.10.2023р.





























09.09.2023р.




14.03.2023р. Поради батькам "Як говорити з дітьми про війну":

Дати дитині відчуття безпеки.
Дітям будь-якого віку дуже важливо відчувати безпеку. Вони мають бути впевнені, що коли приходять до своїх дорослих, яким довіряють — отримають відповідь.

Терпляче відповідати на ті самі питання знову.

Діти, особливо маленькі, можуть ставити ті самі запитання знову і знову, ходячи по колу. Дорослим треба бути готовими щоразу терпляче відповідати на ці питання. Знову і знову казати, що з нами все буде добре, все буде гаразд, українська армія хоробро і професійно нас захищає.

Підготуватися до розмови.

Бути готовим, що коли в інформаційному полі тема існує — діти можуть прийти з питаннями. Важливо не відвертатися, не казати «заспокойся», а дати правдиву відповідь відповідно до віку.

Дозволити почуття.

Відповідь «не хвилюйся» не позбавить тривожного імпульсу. Можна казати: «Я бачу, що ти хвилюєшся за солдат, за людей, довкола яких війна. Я теж хвилююся». Показати, як саме дорослі переживають ці почуття, як справляються зі своїм страхом. Допомогти прожити цей імпульс — дати глину,  помалювати, адже дитина не завжди може виразити словами свої почуття.

Емоційний стан важливіший за слова.

Стан, у якому дорослі говорять з дитиною, важливіший за слова, якими вони говорять. Дитина має бачити, що дорослий стабільний. Так, він має право на свої почуття. Дорослий хвилюється, переживає, співчуває, але він залишається стабільним — для дитини це найважливіше. Страх втрати контролю — найбільший для дитини після страху втрати близької людини. Коли дитина бачить, що дорослий не контролює ситуацію, не контролює сам себе — це лякає, і тут можливе потрапляння в дуже глибоку воронку тривожності, з якої важко вибратися. Дитина весь час перевірятиме, чи мій дорослий у порядку, що з ним відбувається. Це дуже виснажує емоційно.


13.03.2023р. Поради  "Як допомогти дитині впоратися з тривогою": 





10.03.2023р.  Арт -терапія, як метод відновлення психоемоційного стану.
Види та техніки для дітей та дорослих: 


01.03.2023р. Поради "Як зберегти психічне здоров"я дітей під час війни" 



Безпека дітей під час воєнного стану





Вправи для дітей та підлітків, які перебувають у стресовій ситуації, для зняття психоемоційного напруження
Заняття на розслабленняня та зняття напруги
Якщо зможеш, повтори
Дихальна гімнастика

Антистрес музика- це найкраща терапія для зниження стресу і тривоги



Слова підтримки



















 







Комментариев нет:

Отправить комментарий

Поиск по этому блогу

Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, мужності ми в них закл...